"> 5 lat parkrun Kędzierzyn – Koźle – Biegające Opolskie

5 lat parkrun Kędzierzyn – Koźle

Od pięciu lat bez względu na pogodę miłośnicy biegania z Kędzierzyna – Koźla spotykają się w każdą sobotę o 9 rano. Po co ? Aby wspólnie pobiegać w towarzyskim biegu parkrun.

Czym jest parkrun ? To cotygodniowe bezpłatne biegi z pomiarem czasu na dystansie 5 km. W parkrun można biec, można też truchtać, maszerować lub uczestniczyć w charakterze wolontariusza. Parkruny odbywają się zawsze w sobotę o 9.00 rano i przeznaczone są dla wszystkich bez względu na wiek, kondycję, osiągane rezultaty i stopień zaawansowania biegowego. Uczestnik po jednorazowej rejestracji na stronie www otrzymuje kod, który pozwala na udział w nieograniczonej liczbie biegów we wszystkich lokalizacjach. Uzyskane w ramach biegów parkrun rezultaty zapisywane są w profilu uczestnika. Pomaga to w analizie postępów i mobilizuje do poprawy swoich wyników i regularnych odwiedzin. Biegi parkrun organizowane są w Polsce w 72 lokalizacjach (stan na koniec października 2019 r.)

Źródło : parkrun.pl

Parkun Kędzierzyn – Koźle był 16 lokalizacją w Polsce. Pierwszy bieg odbył się w styczniu 2015 roku. Początkowo biegacze spotykali się na ulicy Ogrodowej obecnie biegi odbywają się w kozielskim parku w Twierdzy Koźle (tuż przy Domu Kultury Koźle i kinie Twierdza). Trasa liczy tradycyjnie 5 km. Kędzierzyński parkrun co tydzień odwiedza średnio 42 zawodników. Rekordowa frekwencja to 171 biegaczy. Chętni mogą trenować na trasie biegu parkrun nie tylko w każdą sobote ale o każdej porze dnia i nocy dzięki stałemu oznakowaniu trasy.

Źródło : parkrun Kędzierzyn – Koźle

W sobotę 11 stycznia tradycyjnie o godzinie 9:00 parkrun Kędzierzyn – Koźle będzie świetować swoje 5 urodziny. Biegacze spotkają się w Twierdzy Koźle już po raz 260 ! Z tej okazji organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych z województwa opolskiego (i nie tylko) na wspólne bieganie poranne bieganie.

parkrun Kędzierzyn – Koźle #259 – 04.01.2020 / Źródło : parkrun Kędzierzyn – Koźle

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *