"> Bieg Mikołajkowy w Żytniowie – Biegające Opolskie

Bieg Mikołajkowy w Żytniowie

Grudzień to zwyczajowy okres przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia oraz Sylwestra. To też czas wyjątkowych świątecznych imprez biegowych. W jednej z takich imprez w pierwszą niedzielę grudnia mogli uczestniczyć biegacze z Opolszczyzny i okolic.

Bieg Mikołajkowy z Żytniowie odbył się już po raz szósty i po raz szósty ściągnął do małej miejscowości w powiecie Oleskim tłumy biegaczy. Organizatorzy przygotowali dla nich liczne atrakcje (w tym legendarny sernik regeneracyjny ) oraz oczywiście szybką pięciokilometrową trasę.

Pierwszy na mecie biegu z czasem 15:42 zameldował się Mateusz Pawełczak (KB Florian Zajączki Drugie) zaraz za nim na mecie pojawili się : Piotr Pałka (CKS Budowlani Częstochowa) z czasem 15:54 oraz Rafał Jurczyński ( KU AZS Politechnika Opolska) z czasem 17:04. Natomiast pierwszą kobietą na mecie była Sylwia Ślęzak (CKS Budowlani Częstochowa) z czasem 17:57. Jako druga z czasem 18:24 na metę wbiegła Barbara Noga (KB Florian Zajączki Drugie). Trzecie miejsce zajęła Olga Kazimirowa z czasem 19:42. W biegu wystartowało prawie 200 zawodników w wieku od 12 do 70 lat.

Szczegółowe wyniki znajdziecie : TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *