"> Biegacze świętowali w Twierdzy Koźle – Biegające Opolskie

Biegacze świętowali w Twierdzy Koźle

W sobotni poranek po raz 260 spotkali się kędzierzyńscy parkrunerzy. 260 spotkanie to również piąte urodziny tej lokalizacji.

Pierwsi biegacze pojawili się w Twierdzy Koźle już przed 7 rano. Zgodnie z tradycją grupka biegaczy spotkała się przed oficjalnym startem i pobiegła na osiedle Kuźniczka. To właśnie tam na ulicy Ogrodowej 5 lat temu wystartował pierwszy parkrun. Po dobiegnięciu na miejsce i wspólnym zdjęciu parkrunerzy wrócili tą samą trasą do Twierdzy Kożle na „właściwą” imprezę.

Urodzinowy bieg rozpoczął się kilka minut po godzinie 9:00. Na trasę kędzierzyńsko-kozielskiego parkrunu wyruszyło 118 biegaczy. Jako pierwszy na linii mety pojawił się Tomasz Antosiak z klubu Antonteam. Pan Tomasz przebiegł 5 km trasę w czasie 18:47. Pierwszej kobiecie przebiegnięcie tej trasy zajęło niecałe 30 sekund więcej. Jako druga na mecie zameldowała się Kelli Smith z czasem 19:15.

W organizacje 5 urodzin parkrunu w Kędzierzynie – Koźlu zaangażowało się wiele osób. Po biegu w sali w Twierdzy Koźle odbyła się urodzinowa uroczystość. Dla biegaczy i gości przygotowana była ciepła herbata oraz kawa. Były urodzinowe torty oraz wiele smacznych przekąsek. Wszystko przygotowane przez wolontariuszy i w duchu parkrun za darmo.

« 1 z 2 »

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *