"> Biegowe Grand Prix Opolszczyzny – Biegające Opolskie

Biegowe Grand Prix Opolszczyzny

Po raz pierwszy w sezonie 2020 biegacze będą mieli okazję uczestniczyć w Biegowym Grand Prix Opolszczyzny. W skład Grand Prix będzie wchodzić 8 biegów na dystansie 10 km, a prowadzona klasyfikacja generalna pozwoli wyłonić najlepszych biegaczy.

Organizatorzy Biegowego Grand Prix Opolszczyzny twierdzą, że nowy projekt podniesie atrakcyjność imprez biegowych na Opolszczyźnie. Prowadzona klasyfikacja generalna, pozwoli wyłonić biegacza, który w cyklu biorących udział w Grand Prix biegów uzyskał najlepsze wyniki. Każdy biegacz, który spełni warunki uczestnictwa w Grand Prix otrzyma symboliczny „pierścień Księcia Opolskiego”.

W pierwszej wersji w skład Grand Prix wchodziło 6 biegów, obecnie w ostatecznej już wersji Biegowe Grand Prix Opolszczyzny to 8 imprez z całego województwa. Jak twierdzą organizatorzy zmiana ta podyktowana była ogromnym zainteresowaniem organizatorów imprez biegowych z terenu województwa opolskiego.

Pełna lista imprez na rok 2020 wygląda następująco :

  • Maj : Krapkowicki Bieg Uliczny
  • Czerwiec : Bieg Nyski
  • Lipiec : Bieg Opolski
  • Sierpień : Bieg Namysłowian
  • Wrzesień : Bieg o Złotą Barć w Kluczborku
  • Październik : Paczkowska Dycha
  • Listopad : Bieg w Kamieniu Śląskim (10 km z atestem PZLA)
  • Grudzień : Bieg Mikołajkowy w Kędzierzynie Koźlu

Aby wziąć udział w Biegowym Grand Prix Opolszczyzny nie trzeba się dodatkowo nigdzie rejestrować. Organizatorzy automatycznie będą weryfikować listy startowe oraz prowadzić klasyfikację generalną. 

Teraz przed organizatorami dużo pracy, trwają rozmowy o szczegółach grand prix oraz o ujednoliconych klasyfikacjach. Tworzona jest również specjalna strona, na której uczestnicy będą mogli znaleźć klasyfikacje generalną oraz wszystkie informacje dotyczące biegów biorących udział w Grand Prix. Wszystkie informacje dotyczące nowej inicjatywy można znależć na fanpage organizatora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *