"> Na kąpielisku Bolko odbył się I Bieg Morsa – Biegające Opolskie

Na kąpielisku Bolko odbył się I Bieg Morsa

220 osób wystartowało w Pierwszym Biegu Morsa o Puchar Zakładu Komunalnego. Zawodnicy mieli do pokonania trudną technicznie i zróżnicowaną 4.5 km trasę.

Trasa Biegu Morsa prowadziła przez tereny w pobliżu Kąpieliska Bolko oraz Zakładu Komunalnego. Start i Meta zlokalizowana była przy plaży na wspomnianym już kąpielisku. Najszybciej błotnistą trasę pokonał Dawid Mazurkiewicz z Kluczborka (14:59), drugi na mecie zameldował się Michał Strzelczyk z miejscowości Zajączki Drugie (15:26). Dwanaście sekund później linie mety przekroczył Arkadiusz Ossowski z Głogówka (15:38).

zdjęcie : Biegające Opolskie

Wśrod pań najszybsza była Marzena Boczkowska z Lewina Brzeskiego (18:42). Jako druga metę przekroczyła Barbara Miler z Opola (20:09). Na najniższym stopniu podium stanęła natomiast Małgorzata Domańska z Lewina Brzeskiego (20:42)

Nazwa biegu zobowiązuje więc po biegu miłośnicy biegania i morsowania skorzystali z bliskości kąpieliska Bolko i schłodzili swoje rozgrzane biegiem ciała w lodowatej wodzie.

Pierwszy Bieg Morsa zorganizowany został przez Mosir Opole, Zakład Komunalny, Stowarzyszenie Biegamy – Pomagamy, Morsy Opole Aktywni oraz grupy biegowe : Wieczorne Bieganie w Opolu i Klub Biegowy Odra Opole.