"> Trwają zapisy na 10 Półmaraton Opolski – Biegające Opolskie

Trwają zapisy na 10 Półmaraton Opolski

Bez zbytniego rozgłosu organizatorzy jakiś czas temu uruchomili zapisy na kolejną edycję majowej imprezy. Informacji o zapisach próżno szukać na facebooku organizatora. Informacja o zapisach oraz zegar odliczający czas do startu dostępne są tylko na stronie www.

Zeszłoroczna edycja Maratonu Opolskiego według opinii biegaczy była jedną z najgorszych w historii. Wysokie opłaty za start, skromne pakiety startowe, kiepska organizacja i mało atrakcyjna trasa sprawiają, że z roku na rok zainteresowanie tą opolską imprezą jest coraz mniejsze.

W tegorocznej dziesiątej edycji organizatorzy zrezygnowali z przeprowadzenia biegu na dystansie maratońskim. Dla biegaczy „przygotowano” dwa dystanse – półmaraton oraz bieg na 10 km. Tradycyjnie odbędzie się również bieg Sztafet Firmowych.

Trasa biegu w monencie pisania tego artykułu nie jest znana (organizator zapewnia, że będzie miała atest PZLA). Start oraz meta zlokalizowana będzie na pl. Kopernika. Znamy natomiast wysokość opłaty startowej oraz wysokość nagród dla zwycięzców.

Opłaty startowe w biegu na 10 km kształtują się następująco :

żródło : strona organizatora

Za udział w półmaratonie musimy zapłacić nieco więcej :

żródło : strona organizatora

Jedynie co na tą chwilę wygląda atrakcyjnie to nagrody dla zwycięzców. Coż z tego jak tradycyjnie aby podnieść „prestiż” imprezy oraz uzyskać większe wsparcie finansowe organizatorzy zaproszą do biegu obcokrajowców, którzy „zgarną” większość nagród.

Poniżej nagrody dla zwycięzów biegu na 10 km :

żródło : strona organizatora

Zwycięzcy półmaratonu otrzymają następujące nagrody :

żródło : strona organizatora

Zachowanie organizatora bardzo nas dziwi. Wygląda na to jakby wstydził się tego, że po raz kolejny organizuje tą imprezę. Nie wstydzi się za to występować o wsparcie finansowe na organizacje tej imprezy. Mamy nadzieję, że tym razem przełoży się ono na jakość i atrakcyjność tej imprezy. A może organizator specjalnie trzyma wszystko w tajemnicy aby zaskoczyć uczestników i sprawić, że nareszcie Opole będzie mogło pochwalić się świetnym półmaratonem i asfaltowym biegiem na 10 km. Czy tak będzie ? Czas pokaże.

Połmaraton Opolski wystartuje 9 maja 2020 roku o godzinie 17:00.

Zapisy dostępne są pod TYM ADRESEM, natomiast Regulaminy i inne informacje można znaleźć na STRONIE ORGANIZATORA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *