"> W Opolu po raz 8 pobiegli dla WOŚP – Biegające Opolskie

W Opolu po raz 8 pobiegli dla WOŚP

8 opolski bieg policz się z cukrzycą odbył się tradycyjnie w dniu finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ta rodzinna impreza biegowa na stałe wpisała się już w kalendarz opolskich biegaczy.

Całe rodziny stawiły sie na starcie biegu w którym cała opłata startowa przeznaczona była na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Biegacze do wyboru mieli dwa dystanse 2.5 km oraz 5.2 km. Start biegu znajdował się na opolskim Placu Wolności natomiast meta pod Narodowym Centrum Polskiej Piosenki.

zdjęcie : Sportowe Opole

Chociaż bieg miał charakter towarzyski i rodzinny nie obyło się bez rywalizacji. Najszybszymi na krótszym dystansie byli : Andrzej Kowalik (8:46), Paweł Ścira (08:49) oraz Jacek Wróbel (08:57). Wśrod pań najszybsza była Olivia Greiner (10:18) przed Kają Gawrecką (10:44) i Dominiką Szylar (10:45).

Zdjęcie : zmierzymyczas.pl

W biegu głównym, który prowadził bulwarami nad Młynówką, Wyspą Bolko, Parkiem Nadodrzańskim oraz Bulwarem Karola Musioła najszybszymi biegaczami byli : Jakub Nalepa (17:28), Dawid Mazurkiewicz (18:08) oraz Arkadiusz Ossowski (19:15). Siedem sekund za trzecim zawodnikiem na mecie zameldowała się najszybsza wśród pań Barbara Bieganowska (19:22). Druga na mecie była Julia Lakwa (22:17) zaraz za nią metę przekroczyła Beti Pancylejko (22:52).

Zdjęcie : zmierzymyczas.pl

W biegu na 2.5 km wzieło udział 124 zawodników natomiast w biegu głównym na dystansie 5.2 km biegło 301 biegaczy.Bieg ukończyło łącznie 425 zawodników. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć udostępnionej przez zmierzymyczas.pl. Galeria dostępna jest pod tym linkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *